Technologia

Przesłaniem naszej firmy jest produkowanie łodzi spełniających dzisiejsze standardy technologiczne i wizualne. W związku z rosnącym zainteresowaniem apartamentami na wodzie powstał projekt Houseboat do dalszej zabudowy. W skład zestawu wchodzą aluminiowe kadłuby wraz z ramą i listwą zewnętrzną, ściany działowe, podłoga, dach i otwory okienne.
Całość jest zaprojektowana tak, by ją przetransportować bez potrzeby angażowania specjalistycznego transportu drogowego.

Kadłuby wykonane z lekkich stopów aluminium w gatunku odpornym na warunki morskie są spawane z modułów 1,5 metrowych tworzących szczelne, niezatapialne komory z odpowietrzeniem. Tak na przykład nasz katamaran długości 15 metrów, posiada 20 szczelnych komór zapewniając użytkownikom bezpieczeństwo. Rosnące zapotrzebowanie zmusiło nas do zaprojektowania kilku przekrojów pływaków do różnych zastosowań i wyporności. Konstrukcja została doceniona w wielu krajach Europy i Skandynawii. Aluminium charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością i trwałością w stosunku do kadłubów laminatowych, a ewentualne koszty naprawy są niewielkie.

Ściany i dach są klejone z kilku warstw bardzo trwałych i mocnych materiałów. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na łatwe i szybkie budowanie bez dodatkowej konstrukcji ramowej. W naszej firmie możemy wykonać takie elementy o wymiarach 3 x 14 metrów. To do tej pory nie stosowane na łodziach rozwiązanie, pozwoliło znacznie obniżyć masę gotowej łodzi, przy niezwykłej wytrzymałości i trwałości. Zastosowanie tego typu ścian zapewnia świetną izolację termiczną, szczególnie ważną przy apartamentach, czy pływających biurach tak mocno popularnych w krajach Europy.

Do napędu naszych katamaranów stosujemy niewielkie silniki zaburtowe Yamaha i Mercury. Tylko Ci producenci produkują je w wersji uciągowej (zupełnie inne przełożenie przekładni) z dużo większą śrubą napędową zapewniającą rewelacyjny ciąg wsteczny i nieporównywalną ze zwykłymi motorami sprawnością.

W związku z narastającym zainteresowaniem napędami elektrycznymi, nawiązaliśmy współpracę z przedstawicielem firmy Torqeedo, produkującą kompaktowe gotowe rozwiązania silników zaburtowych, na bardzo wysokim poziomie. Wśród zrealizowanych naszych projektów znajdziecie Państwo łodzie z napędem elektrycznym, jak i doładowaniem solarnym.